פנאי משמעותי לאחר הפרישה

טלפון:054-6312874  רחוב ברודצקי 43, רמת-אביב

 

תכניות הכנה לקראת פנאי משמעותי לאחר הפרישה מהעבודה

מסע אישי: מארכיאולוגיה לארכיטקטורה

 

"העבודה הייתה כל חיי, אני לא יודעת מה אעשה בלעדיה"

"כולם שואלים מה אני עושה עם הזמן הפנוי שלי ואני לא יודע מה אני רוצה לעשות"

"הבת שלי מצאה לי תפקיד כשיצאתי לגמלאות – לטפל בנכדים. האם אני באמת רוצה את זה?"

הפרישה מהעבודה משפיעה על תחומי החיים השונים של האדם ומשפחתו. הפרישה עשויה להשפיע על  הזהות האישית, המעמד החברתי, סדר היום המובנה, הקשרים המשפחתיים והחברתיים וכן ההכנסה הכספית.  כל אלו עשויים מחד לעורר חרדות  ורגשות שליליים אך גם להיות הזדמנות לתפקידים חדשים ולפעילויות חדשות.

 

מהי סדנת מארכיאולוגיה לארכיטקטורה

מוצעות סדנאות קבוצתיות או ייעוץ אישי לעובדים לקראת פרישה מעבודה או לאחריה עבור אלו המתלבטים בשאלות של משמעות. תכניות הפנאי המוצעות בקהילה מתאימות רק לחלק מהעובדים. רבים נותרים עם סימני שאלה: מה ייתן לי משמעות? בשביל מה אקום בבוקר בשמחה? מה יהיה תחליף לעולמות התוכן והמשמעות שמצאתי בעבודתי?

לכל המתלבטים בשאלות אלו – אנו מציעים סדנאות בהם תוצגנה לעובד מגוון דרכים לבדיקת הנטיות האישיות שלו בפנאי. צרכים אישיים, ערכים אישיים וכל זאת לשם הצבת מטרות חדשות מאתגרות.

זהו מסע מובנה שבו כלים מגוונים הכוללים שאלונים בתחומים שונים, משחקי תפקידים ועוד טכניקות מגוונות. בסופו של התהליך יבנה המשתתף תכנית אישית התואמת את הפרופיל הייחודי עבורו.

זהו מסע חשוב – מרתק – שבו גילויים חדשים. חשיפה של אהבות ישנות וחדשות, נטיות, כישורים אישיים, ערכים ועוד, כדי לבנות מבנה חדש ותכנית חיים לתקופת הפרישה מהעבודה. שילוב בין עבר לעתיד ייצור הזדמנות להווה משמעותי!!!

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה.

Copyright ן¿½ 2008 Tzmatim, All rights reserved.